
Eerste mee-eetavond in Elenahof in Stavenisse zorgt voor verbinding
Dit artikel lees je gratis. Meer artikelen lezen? Bekijk dan onze abonnementen.
Op de eerste mee-eetavond in Elenahof schoven donderdag 26 Stavenissenaren aan. Tegen een kleine vergoeding kregen ze een complete en warme maaltijd én de gelegenheid om op hun gemak met elkaar in gesprek te gaan. Het vormde de opmaat voor een maandelijks samenzijn, iedere tweede donderdag.
Stavenissenaren kregen twee weken geleden een brief in de bus. Daarin werden ze opgeroepen om zich aan te melden voor een smakelijke ontmoeting. ‘Schuif gezellig aan en maak kennis met nieuwe mensen’, viel er te lezen. Als belangstellenden zich uiterlijk de maandag voorafgaand aan de maaltijd telefonisch of per mail zouden aanmelden, dan konden ze verzekerd zijn van een plekje aan tafel. Het initiatief hiervoor kwam van Pim en Elna Potappel en Henriette Eggebeen.
Behoefte aan contact
Het menu bestond voor de eerste maaltijd uit Chinese tomatensoep als voorgerecht, nasi met kip en tenslotte ijs. Kees Andriesse zag de avond op voorhand al zitten. ,,Het leek me wel leuk. De mensen doen het natuurlijk niets voor niets. Daar zit een reden achter.” Volgens Henriette Eggebeen is de maaltijd voornamelijk georganiseerd omdat er mensen zijn die behoefte hebben aan contact. ,,Door iets dergelijks op poten te zetten, kunnen we dat bieden. Natuurlijk zijn ook mensen welkom die het gewoon gezellig vinden om met dorpsgenoten samen te komen en te eten. Van jong tot oud.” Ze benadrukte dat het vooral ook niet kerkgebonden is.
‘Iedereen mijn naaste’
Pim Potappel zette de eerste stappen voor het verzorgen van de maaltijd, omdat hij een keer de vraag kreeg wat hij als christen voor zijn naasten op zijn eigen dorp doet. ,,Ik moest bekennen dat ik wel netjes trouw aan collectes geef en weleens wat doe, maar voor de mensen in Stavenisse eigenlijk niet. Daar heb ik best een tijdje mee rondgelopen.” Een collega op zijn werk vertelde hem over eetavonden in Dinteloord. ,,Dat kun je dan in je eigen kerk houden, maar dan zit je in je eigen clubje. Mijn droom was om het voor heel Stavenisse te doen, want iedereen is mijn naaste hier op het dorp. Het is zo fantastisch om dat allemaal samen te kunnen doen.”
Verbindingsmoment
Bij Potappel konden de mensen zich aanmelden. Dat kan nog steeds, voor de maaltijd iedere tweede donderdag van de maand. ,,Nu ben ik gewoon één van de twintig vrijwilligers. Via de diaconie zijn die mensen daarvoor benaderd, maar verder staat de kerk er los van. Het gaat om de toegevoegde waarde van zo’n maaltijd. Er is een verbindingsmoment, want je komt met elkaar in gesprek.”
Spontaan ontstaan
Een werkgroepje boog zich over de mogelijkheden voor het menu. Middels een groepsappje werd afgesproken wie de boodschappen deed en wie zou gaan koken. ,,Het is allemaal spontaan ontstaan”, zei Potappel.
Wim Gierman was met zijn echtgenote Yvonne naar Elenahof gekomen. ,,Niet alleen voor de maaltijd, vooral voor de gezelligheid en de aansluiting met de mensen hier”, vertelde Wim, die samen met zijn vrouw in 1986 vanuit Den Haag naar Stavenisse was verhuisd.
Aanmelden
Voor de volgende mee-eetavond, op donderdag 12 december, kunnen belangstellenden zich melden via appel60@zeelandnet.nl of 06 11428917.











