
Nog bedden over voor asielzoekers in Tholen
Burgemeester Marleen Sijbers vond net als veel ambtsgenoten dat minister Marjolein Faber een ’bijzondere brief’ had gestuurd waarin ze het COA opdroeg om asielzoekers te spreiden over gemeenten waar al opvang is. In de opvang in de oude Eben-Haëzerschool in Tholen waren nog vrije bedden, laat Sijbers weten.
,,Ik denk dat we allemaal wel in den lande denken: hoe gaat dat met die nieuwe regering?” De PVV-minister had de opdracht bij het COA weggelegd zonder overleg met de Vereniging van Nederlandse Gemeente, die daarover ontstemd was. Volgens de minister gaat het maar om een of enkele bedden per locatie. Ze stuurde de brief vrijdag omdat de opvang in Ter Apel vol raakte. Als er daar meer dan 2000 mensen zitten, moet het COA een boete betalen aan de gemeente Westerwolde.
In de opvang voor asielzoekers aan de Molenvlietsedijk in Tholen zijn in totaal 58 bedden, maar die zijn niet altijd bezet. De opvang telt voor 50 personen, maar dat fluctueert. Sommige mensen komen alleen en anderen vormen een gezin.







