
Belang van vrije woord inzet van Roosevelt Debat in Vossenkuil
Het vrije woord is volgens Paul Timmermans en Paul Jas van de Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer van groot belang, waar ook ter wereld. Iets wat eigenlijk generatie op generatie doorgegeven dient te worden. Zoals tijdens Het Roosevelt Debat dat donderdag 16 mei in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer wordt gehouden.
Over de volgende stellingen gaan de sprekers met elkaar in debat. Het aanwezige publiek mag daar dan weer op reageren.
- ’Het recht op vrije meningsuiting moet worden afgewogen tegen de bescherming van groepen tegen haat en discriminatie, maar mag niet worden beperkt, zelfs als de uitingen beledigend zijn voor anderen’.
- ’Het recht op vrije meningsuiting mag niet worden gebruikt als rechtvaardiging voor het verspreiden van onjuiste informatie of het aanzetten tot geweld’.
- ’Het recht op vrije meningsuiting moet worden beschermd, zelfs als het botsingen veroorzaakt met culturele of religieuze gevoeligheden’.
- ’Zelfs tijdens crises moeten overheden het recht op vrije meningsuiting respecteren, inclusief kritiek op autoriteiten, zonder angst voor represailles’.
Alleen abonnees kunnen alles lezen wat de Eendrachtbode te bieden heeft. Daarin lees je niet alleen al het nieuws van Tholen, maar ook de meest complete uit-agenda. Op papier of digitaal.







